Biuletyn Informacji Publicznej
Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 10 w Żyrardowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

 • Główny Biuletyn Informacji Publicznej

  www.bip.gov.pl
 • www.zyrardow.pl
 • Fotokod z linkiem do tej strony

  Fotokod

Przejdź do: www.zyrardow.pl

Treść strony

Zawieszenie zajęć czyli czasowe ograniczenie funkcjonowania przedszkola

Szanowni Państwo

      Wydarzenia związane z epidemią zmieniają życie naszego społeczeństwa. Zamknięcie przedszkola z pewnością u wielu z Państwa rodzi stres, czasami niechęć i wiele pytań: co robić z dzieckiem w domu, jak zorganizować dziecku czas, jak radzić sobie z frustracją, jaką strategię wychowawczą obrać na małej, zamkniętej przestrzeni mieszkania? Musimy wszyscy zachować spokój oraz dystans i zatroszczyć się wspólnie o tych, którzy są dla nas najważniejsi. Musimy zatroszczyć się o dzieci, które nie rozumieją zaistniałej sytuacji a my, dorośli, jesteśmy zobowiązani do stworzenia im optymalnych warunków do zdrowego, szczęśliwego dzieciństwa bez  lęków, stresu, niepokoju.
      W naszym przedszkolu podejmujemy działania, aby wspomóc dzieci i Państwa. Nauczyciele opracowują materiały i propozycje rozmaitych zadań do wykonania w domu. Wiemy, że wymaga to Państwa aktywności lecz nie ma w tej chwili innego rozwiązania.
       Wiem, że część Rodziców ma kontakt z nauczycielami wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi oraz otrzymuje od nauczycieli ćwiczenia do wykonania w domu Dziękuję rodzicom, którzy podjęli się codziennej współpracy z nauczycielami oraz przekazują otrzymane od nauczycieli pakiety "edukacyjne" pozostałym rodzicom poprzez FB i messenger. Dziękuję im za utworzenie grup w mediach społecznościowych, co ułatwia nauczycielom kontakt. Dziękujemy za miły odzew - to cieszy, gdy wiemy, że nasza praca jest zauważona i pomocna. Nasze " Dzienne pakiety propozycji do pracy w domu" złożone są z kilku propozycji zajęć i zabaw z dzieckiem, w tym zabaw dydaktycznych językowych, plastycznych, matematycznych, ćwiczeń ruchowych, ćwiczeń terapeutycznych, skonstruowanych w taki sposób, abyście Państwo nie mieli problemów z ich realizacją. Pracujemy nad doskonaleniem i skróceniem materiałów wysyłanych Państwu tak, aby nie przeciążać dziecka i Państwa.
     Rodzice, którzy nie mają kontaktu z nauczycielami a chcą otrzymywać materiały do zajęć  domu proszeni są o mailowy kontakt z przedszkolem: mip10@zyrardow.pl z potwierdzeniem "Chcę otrzymywać materiały do pracy z dzieckiem w domu". Informacja ta zostanie przekazana właściwemu wychowawcy, który skontaktuje się z Państwem w przyjęty w grupie sposób tj. poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy. Nauczyciele także chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.
      Musimy wzajemnie wspierać się i poszukiwać rozwiązań. Pamiętajmy jednak, że właściwą, naturalną formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa, od tej najprostszej manipulacyjnej po złożoną zabawę w przyjmowanie ról - to dzięki niej poznaje świat, buduje zasób słownictwa, wewnętrzny świat wartości, prezentuje swoje potrzeby, uczucia, poziom wiedzy  o otaczającym je świecie. Pozwólmy więc im bawić się wszystkim, co jest dostępne w domu, wspólnie z z Państwem przygotowywać posiłki, sprzątać na miarę ich możliwości, rysować, malować, lepić, konstruować. Tak, aby ten trudny dla nas wszystkich okres był dla nich i dla Państwa okresem nie tylko niepokoju ale także radości ze wspólnego, radosnego bycia ze sobą. I abyście każdego dnia słyszeli od nich "Mamo, Tato ale dzisiaj było super".

Życzymy wszystkim cierpliwości, spokoju i zdrowia.
Zapraszamy do kontaktu z przedszkolem lub bezpośrednio z wychowawcami.

 

 

drukuj (Zawieszenie zajęć czyli czasowe ograniczenie funkcjonowania przedszkola)

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Beata Las-Opolska
 • opublikował: Beata Las – Opolska
  data publikacji: 2020-03-23 17:23
 • zmodyfikował: Beata Las – Opolska
  ostatnia modyfikacja: 2020-03-23 17:54

Rozporządzenie MEN poz. 492

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Beata Las-Opolska
  data wytworzenia: 2020-03-23
 • opublikował: Beata Las – Opolska
  data publikacji: 2020-03-23 17:57
 • zmodyfikował: Beata Las – Opolska
  ostatnia modyfikacja: 2020-03-23 17:46

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 641
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2020-06-03 09:26